Agnieszka Cegielska - nieoficjalny fanklub

Strona poświęcona najsympatyczniejszej polskiej pogodynce. Bieżące informacje, ciekawostki, materiały autorskie. ZAPRASZAM!

Wpis

wtorek, 12 marca 2019

Chwila pogodowego spokoju, potem znów deszczowo

Wtorek będzie odpoczynkiem w trakcie dynamicznej pogody, z którą mamy do czynienia od kilku dni. Silny wiatr spowodował dużo szkód - bilans to 14 osób rannych (w tym sześciu strażaków), blisko trzy tysiące uszkodzonych budynków i kilkanaście tysięcy interwencji Straży Pożarnej - najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. Szczęśliwie dziś prędkość wiatru osłabnie, a w wielu regionach zza chmur wyjrzy słońce. Nie będzie go zbyt dużo, ale to i tak coś. Agnieszka Cegielska opisała dzisiejszy dzień w krótkich słowach: "za naszymi oknami mogą pojawiać się opady w Polsce południowo-wschodniej, w pozostałych regionach spokojnie, natomiast rześko, bo temperatura będzie umiarkowana - 2 st. w Suwałkach, 3 w Białymstoku, 5 w Warszawie, a na zachodzie kraju od 6 do 8, wiatr powieje nieco silniej nad Bałtykiem". No cóż, jednocyfrowe wartości nie są wynikiem rewelacyjnym, ale płynie do nas zimne powietrze.

mapa120319

Nasza ulubiona pogodynka mówiła też o pogodzie na najbliższy czas: "gdybyśmy mieli spojrzeć na te najbliższe dni w skali makro, to rzeczywiście więcej deszczu, więcej tej wilgoci, takiej typowo marcowej, bo już nie śnieg, bo temperatura będzie wyższa, ale wietrznie, wróci do nas wiatr, mamy nadzieje, że nie tak silny jak ostatnio, który dokuczał i przyniósł wiele szkód. Dziś jest w miarę spokojnie, noc najbliższa też miejscami z ujemnymi temperaturami, szczególnie tam, gdzie będzie to noc pogodna, to ciepło będzie szybko uciekać do góry, natomiast środa przyniesie trochę wyższe temperatury, odrobinę, około 10 stopni na zachodzie kraju (dziś prognozujemy maksymalnie na Pomorzu Zachodnim 8 st.), wschód też odrobinę cieplejszy, o te 1-2 stopni więcej, ale już więcej deszczu, no i właściwie ta subiektywna, odczuwalna temperatura się wyrówna, no bo jak mamy słońce i sucho, i niższą temperaturę - kontra deszcz, mokro i wyższą temperaturę to właściwie wychodzi podobnie". Nie zmienia to faktu, że na prawdziwe przyjście wiosny jeszcze trochę poczekamy - według prognoz długoterminowych jeszcze dziesięć dni, czyli niemal jak przykazano, zgodnie z kalendarzem. A na koniec popatrzmy na Agnieszkę :)

ac120320191) Agnieszka Cegielska w "Dniu na żywo"

ac12032019_022) Podkreślała, że czeka nas spokojniejszy dzień

ac12032019_033) Mimo to na wiosenne ciepło nie mamy co liczyć

ac12032019_044) W kolejnych dniach będzie znów wietrznie i deszczowo

ac12032019_055) Agnieszka pojawiła się również w "Faktach w południe"

ac12032019_066) Tam mówiła już o prognozie na najbliższą noc

ac12032019_077) Przestrzegała przed przymrozkami na wschodzie Polski

ac12032019_088) Czy przyjdzie do nas prawdziwa wiosna - musimy jeszcze poczekać

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek_acfc
Czas publikacji:
wtorek, 12 marca 2019 14:32

Polecane wpisy

  • Ciepła Wielkanoc, choć może popadać i zagrzmieć

    Przed nami jednak Wielka Sobota, i tu można zacytować słowa piosenki "Niebo pełne słońca wszędzie, padać dziś nie będzie" . I w zasadzie na tym mógłbym tu zakoń

  • Im bliżej Wielkanocy, tym cieplej!

    Dziś po południu i wieczorem Agnieszka Cegielska starała się potwierdzać wczorajsze informacje, mianowicie, że "chyba takich świąt wielkanocnych, z taką ilości

  • Kolejne dni (wreszcie) coraz cieplejsze!

    Wielu z nas pozytywnie się zaskoczyło, gdy mogło dziś w popołudniowych godzinach zobaczyć i posłuchać jakże optymistycznych prognoz od Agnieszki Cegielskiej : "