Agnieszka Cegielska - nieoficjalny fanklub

Strona poświęcona najsympatyczniejszej polskiej pogodynce. Bieżące informacje, ciekawostki, materiały autorskie. ZAPRASZAM!

Wpis

środa, 06 marca 2019

Na dzień przed uderzeniem wiosennego ciepła

Nad Europą tworzy się korzystna dla nas cyrkulacja powietrza - niż nad Morzem Północnym i wyż nad Bałkanami utworzą swoisty korytarz do napływu ciepłego powietrza z południa, co odczujemy (niestety na krótko) w czwartek.

Od rana będą się jeszcze pojawiać przelotne opady deszczu nad Polską wschodnią, a także nad Mazurami i Pomorzem, ale z czasem zanikną i w całym kraju powinno być umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W temperaturze będziemy mieli pewien rozrzut, bo do północnego wschodu kraju płynie zimne arktyczne powietrze, co sprawi, że w Suwałkach, czy Białymstoku wartość na termometrze tylko niewiele przekroczy zero (odpowiednio 1 i 2 stopnie). W centrum już znacznie cieplej - około ośmiu stopni, na zachodzie już 10-11 stopni, a we Wrocławiu nawet 12. Co ciekawe, nad ranem biegun ciepła nie był jednak na Dolnym Śląsku, a na Podkarpaciu, warto też zwrócić uwagę, że mamy w kraju dobrą jakość powietrza - nawet w Krakowie i Katowicach. Resztę możemy zobaczyć na poniższej mapce:

Na taki dzień, jak ten jutrzejszy, warto było czekać od początku roku - sporo słońca, dopiero w drugiej części dnia pogoda zacznie się psuć na Pomorzu Zachodnim, ale warto przeczytać o prognozowanych temperaturach: 12 st. w Suwałkach (tak - to nie jest żart, wzrośnie ona o 11 stopni w ciągu doby!), 14 w Rzeszowie, 16 w Łodzi i aż 18 stopni we Wrocławiu! Na taką wiosnę wszyscy czekamy, ale nie nacieszymy się nią długo, bo w piątek więcej opadów, zwłaszcza na zachodzie i niestety chłodniej - od 7 do 12 stopni, przy czym dwucyfrowa temperatura pozostanie tylko na południu Polski. Weekend niestety zapowiada się deszczowo. Cóż, kapryśny jest tegoroczny marzec.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek_acfc
Czas publikacji:
środa, 06 marca 2019 10:15

Polecane wpisy

  • Ciepła Wielkanoc, choć może popadać i zagrzmieć

    Przed nami jednak Wielka Sobota, i tu można zacytować słowa piosenki "Niebo pełne słońca wszędzie, padać dziś nie będzie" . I w zasadzie na tym mógłbym tu zakoń

  • Im bliżej Wielkanocy, tym cieplej!

    Dziś po południu i wieczorem Agnieszka Cegielska starała się potwierdzać wczorajsze informacje, mianowicie, że "chyba takich świąt wielkanocnych, z taką ilości

  • Kolejne dni (wreszcie) coraz cieplejsze!

    Wielu z nas pozytywnie się zaskoczyło, gdy mogło dziś w popołudniowych godzinach zobaczyć i posłuchać jakże optymistycznych prognoz od Agnieszki Cegielskiej : "