Agnieszka Cegielska - nieoficjalny fanklub

Strona poświęcona najsympatyczniejszej polskiej pogodynce. Bieżące informacje, ciekawostki, materiały autorskie. ZAPRASZAM!

Wpis

piątek, 08 marca 2019

Wędrówka niżów zapewni zmienną i chłodną pogodę

Po ciepłym i w wielu regionach pogodnym czwartku, aż ciśnie się na usta znana maksyma, że "lepiej już było". Niestety prognozy długoterminowe wskazują na to, że na dwucyfrowe temperatury w całym kraju to chyba dość długo poczekamy. Układy wyżowe są w tej chwili jedynie na południu Europy, a ciepłe masy powietrza płyną m.in. nad część Włoch, Bałkany i do Europy Wschodniej. Do nas z kolei wdziera się chłodne powietrze polarnomorskie.
Przełoży się to na temperaturę w nocy - maksymalnie tylko 4 st. na Podkarpaciu, 3 st. na Lubelszczyźnie i w Małopolsce, poza tym dominować będą dwa lub ledwie jeden stopień, a na Suwalszczyźnie przy wartości około zera może nawet padać deszcz ze śniegiem. W sumie już trochę się od tego odzwyczailiśmy... W zasadzie bez opadów jedynie w pasie od Pomorza przez Kujawy i Wielkopolskę po Dolny Śląsk.
W ciągu dnia można by rzec "pogoda barowa", bo w zasadzie wszędzie będzie padać deszcz, słońce ujrzą być może mieszkańcy Pomorza Gdańskiego i w pierwszej części dnia być może jeszcze na wschodzie i południu Polski, zanim dotrze tam front atmosferyczny z zachodu. Najcieplej jutro w okolicach Rzeszowa, ujrzą tam 13 st., poza tym 12 st. w Krakowie, 11 st. w Katowicach, 10 we Wrocławiu i w Lublinie, 9 st. m.in. w Białymstoku, Łodzi i Poznaniu, 8 st. w Szczecinie i Trójmieście, 7 st. w Olsztynie i Suwałkach.
W niedzielę będzie podobnie - dominującym czynnikiem będą chmury i deszcz, a na termometrach od 6 do 12 stopni. Z początkiem nowego tygodnia będzie jeszcze chłodniej - ledwie od 3 do 8 stopni, a na północnym wschodzie może padać śnieg, w centrum zaś deszcz ze śniegiem. Cóż, niby jeszcze dwa tygodnie zostały nam do zmiany pory roku. A jakby tak spersonifikować Panią Wiosnę, pokazała nam Agnieszka :)

aga_wiosna

Choć mamy już wieczór i ciemno już za okami,
Swymi życzeniami podzielę się z Czytelniczkami
zatem składam je w dziś, w dniu Święta Waszego,
uśmiechu, radości, mimo trudów dnia codziennego
jako mężczyzna powiem nie bez racji,
dla wielu stanowicie źródło inspiracji

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek_acfc
Czas publikacji:
piątek, 08 marca 2019 23:07

Polecane wpisy

  • Ciepła Wielkanoc, choć może popadać i zagrzmieć

    Przed nami jednak Wielka Sobota, i tu można zacytować słowa piosenki "Niebo pełne słońca wszędzie, padać dziś nie będzie" . I w zasadzie na tym mógłbym tu zakoń

  • Im bliżej Wielkanocy, tym cieplej!

    Dziś po południu i wieczorem Agnieszka Cegielska starała się potwierdzać wczorajsze informacje, mianowicie, że "chyba takich świąt wielkanocnych, z taką ilości

  • Kolejne dni (wreszcie) coraz cieplejsze!

    Wielu z nas pozytywnie się zaskoczyło, gdy mogło dziś w popołudniowych godzinach zobaczyć i posłuchać jakże optymistycznych prognoz od Agnieszki Cegielskiej : "